baner-odblaskowa

Wigilia szkolna -  to najpiękniejsza i zarazem najbardziej wzruszająca uroczystość, która organizowana jest w naszej szkole od początku jej istnienia.

Poczucie wspólnoty i radość ze zbliżającego się Cudu Narodzin Bożej Dzieciny zgromadziło na sali gimnastycznej w sumie ponad 100 osób - uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły.

Oficjalnego rozpoczęcia dokonała p. Aniela Staszel - dyrektor szkoły, witając wszystkich gorąco. Program artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież pod czujnym okiem nauczycieli był bardzo bogaty. Uroczystość poprowadzili Konrad Strama oraz Kinga Maryniarczyk.  Grupy teatralne  w wymowny sposób  przedstawiły Jasełka- pod tytułem „ Dzisiaj w Betlejem wesoła nowina”. Młodzi muzycy- Marcin Bednar   oraz Agnieszka Strama z klasy 4 -  swoim graniem podkreślili podniosły nastrój uroczystości. Kolędy w ich wykonaniu rozniosły się po całej sali.

Najważniejszą częścią spotkania były jednak -  długo wyczekiwane osobiste życzenia i łamanie się opłatkiem, poprzedzone wspólną modlitwą. Pani Dyrektor -  złożyła wszystkim świąteczne życzenia w imieniu swoim i zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich. Na koniec udekorowane korytarze stały się miejscem kameralnych, wzruszających, ale i radosnych spotkań wigilijnych, które przebiegały w duchu wspólnoty i wzajemnej życzliwości, w atmosferze pojednania i pokoju serc. Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, aby przy wspólnym stole zjeść obiad wigilijny. Nie zabrakło  tradycyjnych wigilijnych potraw takich jak barszcz z uszkami, kapusta z grzybami czy ryba.

Na koniec spotkania wszyscy jeszcze raz spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, aby ten dzień zakończyć wspólnym kolędowaniem. Radość, która malowała się na twarzach wszystkich  była dowodem na to, że tworzymy niepowtarzalną, rodzinną wspólnotę szkolną.

Do następnych Świąt Bożego Narodzenia pozostało 317 dni.