baner-odblaskowa

23 STYCZNIA 2018r, uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Agnieszki Hyży – Joniak i pani Elżbiety Węglarczyk odwiedzili uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej
w Odrowążu Podhalańskim.

Jest to placówka pobytu dziennego, w której odbywają się zajęcia z  zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej. Uczestnicy pochodzą z gmin: Czarny Dunajec, Jabłonka, Raba Wyżna, Rabka czy  Spytkowice.

Na spotkaniu, grupa teatralna zaprezentowała jasełka, które wywołały u obserwatorów wielkie wzruszenie i radość. Po przedstawieniu uczniowie  zostali oprowadzeni po ośrodku oraz zapoznani  z tajnikami pracy osób niepełnosprawnych. Podczas oprowadzania nasi wychowankowie mogli podziwiać dzieła- własnoręczne prace uczestników warsztatów. Te niezwykłe osoby -  uczą się także przygotowywać potrawy i estetycznie je podawać – doświadczyliśmy tego osobiście! Na sam koniec odwiedzin zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek- było smacznie, ładnie i kolorowo.

Wyjazd ten  - dla uczniów był prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka. Mali wykonawcy wraz z opiekunami zostali zaproszeni ponownie.  Na pamiątkę wizyty dostaliśmy przepiękne rękodzieło- obraz na szkle. Spotkanie zakończyliśmy – wspólnym zdjęciem. Miła atmosfera, jaka panowała w tym dniu- długo pozostanie nam w pamięci.

Drogę powrotną do szkoły umiliła nam pani dyrektor Aniela Staszel- fundując pizzę- była to  bardzo miła niespodzianka! Dziękujemy!!!