baner-odblaskowa

Dnia 4 grudnia 2017 roku uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej wraz z wychowawczyniami i rodzicami wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Niepołomic i Bębła.

W Niepołomicach zwiedziliśmy gotycki Zamek Królewski z połowy XIV wieku, który nazywany jest „drugim Wawelem” i wybudowany został na rozkaz króla Kazimierza Wielkiego. Przez wieki zamek był rezydencją królów polskich. Obecnie otwarty jest dla gości i turystów. Muzeum ma pod opieką bogate zbiory, które udostępnia zwiedzającym. Szeroki wachlarz tematyczny eksponatów gwarantuje, że każdy znajdzie tu coś dla siebie: miłośnicy historii, sztuki, architektury, ludowego rękodzielnictwa i przyrody.

Kolejnym punktem programu była Wystawa Trofeów Myśliwskich, gdzie mieliśmy możliwość podziwiać zwierzęta i ptaki, zamieszkujące Puszczę Niepołomicką. Oprócz zwierząt rodzimych w jednej z sal obejrzeliśmy zgromadzone naturalnej wielkości, egzotyczne trofea pozyskane podczas polowań na afrykańskiej sawannie, naturalnej wielkości, co wywarło na dzieciach ogromne wrażenie.

Po spacerze urokliwym dziedzińcem zamku wycieczka wyruszyła dalej do fabryki bombek w Bębłnie. Tutaj mieliśmy okazję podejrzeć ręczną produkcję bombek, a także z proces powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy od szklanej rurki do gotowego produktu, jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych, na których samodzielnie, według własnego pomysłu ozdabialiśmy bombki choinkowe.

Uczniowie wrócili do domu zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń. Poza bombkami wykonanymi własnoręcznie, przywieźli również upominki dla bliskich zakupione w firmowym sklepie.

{bacbutton}